forex trading logo

Форма за вход



Равен достъп до училищно образование в условията на кризи ПДФ Печат Е-мейл

Равен достъп до училищно образование в условията на кризи

Указания за работа по проекта

Обща информация за проекта


Проектът е на обща стойност 109 562 541,93 лева и е с продължителност 35 месеца.

На 12.02.2021 г. бе подписан договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по проект № BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“ между Министерство на образованието и науката – конкретен бенефициент и ИА ОПНОИР – управляващ орган на ОП НОИР. Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката (МОН).


Проектът цели да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи и да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние. Предвидените дейности са логически обвързани и осигуряват възможност за непрекъснатост на образователния процес. Те са пряко свързан с преодоляване на последиците, предизвикани от пандемията от COVID-19 и са свързани с техническото обезпечаване на образователната система и осигуряване на условия за провеждане на обучение от разстояние в електронна среда, които са определени на база необходимостта от краткосрочното им изпълнение. Важен приоритет е пълното осигуряване на достъп за всички ученици до виртуална класна стая в условията на продължителна пандемия. Чрез проекта образователната система следва да осигури равни условия за всички ученици за развитие на дигитална грамотност и качествено обучение по всички предмети за всички образователни етапи. Целева група освен учениците са и педагогическите специалисти, родителите и образователните медиатори. С помощта на планирани обучения за педагогическите специалисти се цели насърчаване за придобиване и усъвършенстване на цифрови умения, използване на иновативни методи за преподаване и учене. Планирани са обучения на образователни медиатори и на родители, насочени към създаване на умения за работа с дигитални устройства и с електронни образователни платформи за търсене и използване на електронни образователни ресурси, което от своя страна допълнително би помогнало на учениците за пълноценното им участие в образователния процес.


Проектът е на обща стойност 109 562 541,93 лева и е с продължителност 35 месеца.


Основна цел на проекта е да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи, да се осигурят условия за ефективност на образованието, да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние.


Специфичните цели са:


Подобряване на условията и осигуряване на равен достъп за обучение от разстояние в електронна среда;

Създаване на условия за усъвършенстване на цифровите умения на преподавателите за по-ефективна работа във виртуална среда и насърчаване използването на иновативни методи на преподаване и учене;

Насърчаване на мотивацията на родителите за по-активно включване в образователния процес от разстояние в електронна среда с цел подпомагане на учениците в семейната среда.

Допустими дейности


Дейност 1 Закупуване на технически средства за педагогически специалисти и ученици за обезпечаване на образователния процес в условията на кризи.

Дейност 2 Обучение на ученици, вкл. от уязвими групи за придобиване на умения за обучение от разстояние в електронна среда.

Дейност 3 Обучение на педагогически специалисти за усъвършенстване на уменията им за преподаване/провеждане на занимания от разстояние в електронна среда.

Дейност 4 Обучение на образователни медиатори и родители за придобиване на умения за работа в електронна среда (в т.ч. образователни платформи, търсене на електронно съдържание и др.).

Дейност 5 Подкрепа за допълнително синхронно обучение от разстояние в електронна среда.

В изпълнението на проектните дейности ще бъдат включени всички държавни и общински училища на територията на Р България, подали заявление за участие в проекта и включени в заповед на министъра на образованието и науката.


Целева група по проекта са ученици, педагогически специалисти в общинските и държавни училища, образователни медиатори и родители.


Индикатори за изпълнение:


Брой участници с осигурен достъп до обучение от разстояние в електронна среда – 140 000 броя;

Брой ученици, получили допълнително синхронно обучение от разстояние в електронна среда – 37 718 броя;

Брой на участниците подкрепени в борбата или противодействието на ефектите от пандемията COVID-19 – 477 718 броя.

Индикатори за резултат:


Брой участници, които придобиват умения за обучение от разстояние – 210 000 броя;

Нетен коефициент на записване в образование на подкрепените участници – 90 %;

Брой участници, които придобиват квалификация при напускане на операции, подкрепени с действия за борба с последиците от пандемията COVID-19 – 20 000 броя.

 

Анкета

Каква е причината да изберете училище Л.Каравелов?
 

Кой е тук?

В момента има 14 посетителя в сайта


Новости

Популярно

Важни новини

Празник на шампионите

Празник на шампионите


За пореден път 24 май 2019 г. беше двоен празник за училище „Любен Каравелов“.

В залата на Военния клуб се проведе традиционният Бал на шампионите, на който бяха връчени грамоти на децата с най-високи постижения в областта на науката, изкуството и спорта. Книги и грамоти получиха каравеловци, отличили се в повече направления. „Достоен каравеловец“ стана ученичката Калина Балканска.

За активно участие в училищния живот бяха отличени и родители -  годпожа Алисе Муртезова, госпожа Ралица Маринова и доктор Симеон Симеонов.

Госпожа Диана Цанева, преподавател по физическо възпитание и спорт, бе удостоена със званието „Учител на годината.“

Кулминацията на празника беше връчването на плакет на госпожа Росица Рангелова, дългогодишен директор на училище „Любен Каравелов“.

 

За празничното настроение на всички присъстващи допринесоха изпълненията на талантливите певци от училището, както и танците на балет „Импулс“ и ансамбъл „Найден Киров“.

 

 


Изграден с помощта на Joomla!. Създаден от: Георги Георгиев.